DÎVÂN-I HİKMET’in 8. BASKISI ÇIKTI.

 

Hoca Ahmed YESEVÎ’nin DÎVÂN-I HİKMET eserinin Hayati BİCE’nin Türkiye Türkçesine Aktarımı ile oluşturulan 8. Baskısı Kitabevlerinde… 

Uzun süredir baskısı bulunmayan Türkiye Diyanet Vakfı yayını DÎVÂN-I HİKMET yeni düzenleme ve nefis bir baskı ile yayınlandı.

Bu baskı içerdiği 256 hikmet ile bugüne kadar dünyada yapılmış olan en kapsamlı Dîvân-ı Hikmet derlemesi oldu. Eserde 256 hikmetin Karahanlı Türkçesi’ndeki orijinal metni ile hikmetlerin Türkiye Türkçesi’ne aktarımı, açıklamalar ve sözlük yer alıyor. Türkiye sathındaki Türkiye Diyanet Vakfı Kitabevleri’nde ve internet kitabevlerinde satışa açılmıştır.

ARKA KAPAK YAZISI:
Divan-ı Hikmet kitabında neredeyse bin yıldır Türk’ün gönül gözünü ışıtan bir ışık saklıdır. Bu ışığın huzmeleri her bir hikmetin satırları arasından süzülerek ruh dünyamızı aydınlatmaya uzun bir zulmet devrinden sonra bütün Türk yurtlarında yeniden başlamıştır.
Hoca Ahmed Yesevi’nin dilinde seslendirildikten 900 yıl sonra sizlerin eline ve gönlüne kadar ulaşan bu hikmetler Türkler arasında İslam etrafında örgülenen bir iman birliğinin teşekkül etmesine hizmeti yönüyle Türklüğün manevi hayatında çok önemli bir yere sahiptir.
Bu kitabı okurken, verdiği mesajları yüzyıllar önce ilk defa işiten atalarınızdan biri yerine koyun kendinizi…
İşte o zaman Ahmed Yesevi’nin büyüklüğünü daha iyi idrak edeceksiniz..


***

Yayın Tarihi 2018-09-01
ISBN 6056866913
Baskı Sayısı 8. Baskı
Dil TÜRKÇE
Sayfa Sayısı 608
Cilt Tipi Ciltli
Kağıt Cinsi Şamuha Kağıt
Boyut 16.5 x 24 cm

Bu üründen 425 adet satılmıştır. (01.01.2019)
İNTERNETTEN SİPARİŞ: 

https://www.kitapyurdu.com/kitap/divani-hikmet-hoca-ahmet-yesevi-samuaciltli/9231.html